• Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 9 No:1134 ŞİŞLİ/İSTANBUL

İsim Hakkı – İsim Tescili

İSİM HAKKI ve İSİM TESCİLİ olarak yapmış olduğunuz arama sonucu bu sayfaya ulaşmış bulunuyorsunuz çünkü; genellikle firma sahiplerince İSİM HAKKI ve İSİM TESCİLİ olarak bilinen şey aslında MARKA TESCİLİDİR. Üretmiş olduğunuz ürün/ürünler üzerinde kullanmış olduğunuz isim (logo da dahil) yada hizmet işletmesi olarak firmanızın tabelasında ve her türlü resmi ve gayri resmi evraklarında yer alan isim (logo da dahil) ancak MARKA TESCİLİ ile koruma altına alınabilir.isim-hakki-isim-tescili

Marka, bir teşebbüsün mal ve/veya hizmetlerini bir başka teşebbüsün mal ve/veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları da dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar gibi baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaretleri içerir.

Marka, mal veya ambalajı ile birlikte tescil ettirilebilir. Bu durumda mal veya ambalajın tescili, marka sahibine mal veya ambalaj için inhisari (özel olarak tek başına) bir hak sağlamaz.

Firmanızın kuruluşu esnasında Ticaret Siciline firma ünvanınızı tescil ettirmiş olmanız (şahıs firmaları da dahil), markanızın tescil edildiği anlamını taşımamaktadır. Çünkü aynı ünvanla (yani kelime ve kelime gruplarıyla) başlayıp içeriği küçük farklılıklarla devam eden birçok firma ünvanı ticaret ve/veya sanayi odaları tarafından onaylanmaktadır. Oysa ki; ürünleriniz yada tabelanız üzerinde kullanacağınız İSİM HAKKI yani MARKA TESCİLİNDE yetkili tek otorite Türk Patent Enstitüsü‘dür.

Uygun olması halinde firmanızın İSİM HAKKINI yani MARKASINI anında ONLINE olarak tescil ettirebilmeniz için KAMPANYA başlatmış bulunuyoruz. Bu KAMPANYADAN yararlanmak istediğiniz takdirde, hemen (0212) 222 02 01 nolu telefonumuzu arayabilir, yada ARAŞTIRMA FORMUNU eksiksiz doldurarak tescil için ilk adımı atabilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.